NaukaRozwój osobisty

Książki rozwój osobisty – motywacja

Książki rozwój osobisty – motywacja

Poszukując skutecznej motywacji, by odważnie stawić czoło codziennym wyzwaniom, warto sięgać po ciekawe książki o rozwoju osobistym. Tym bardziej że na rynku można obecnie znaleźć wiele inspirujących książek, których głównym zadaniem jest nauczenie czytelnika, jak samodzielnie zmobilizować się do działania.

Jaki rodzaj książek o rozwoju osobistym wybrać?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji czytelnika. Trzeba sobie najpierw zadać pytanie, czy na początku wolimy zapoznać się z samą teorią, czy też od razu chcemy przejść do ćwiczeń i wyznaczania sobie konkretnych celów. Ciekawą alternatywą są też książki motywacyjne, które bazują na oryginalnych doświadczeniach autorów i dokładnie opisują przykładowe sytuacje wraz z alternatywnymi zakończeniami. Dzięki temu można lepiej zrozumieć problematykę danych nawyków, czy schematów, które blokują nas na co dzień. Warto też czytać książki biograficzne, opisujące historie ludzi sukcesu i pokazujące, jak podejmowanie różnych z pozoru błahych decyzji, może mieć decydujący wpływ na kierunek rozwoju naszej kariery zawodowej.

Najpopularniejsze książki o rozwoju osobistym

Szukając dobrej publikacji w kategorii książki rozwój osobisty, nie sposób pominąć genialnej pozycji dotyczącej relacji międzyludzkich, czyli książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” – Dale’a Carnegie. Tekst jest napisany bardzo przystępnym językiem i pokazuje, jak wykorzystać interakcje z innymi ludźmi, aby osiągnąć wyznaczone przez siebie cele. Kolejną popularną książką motywacyjną jest „Maksimum osiągnięć” – Briana Tracy, w której autor pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i nie dać się przytłoczyć negatywnym uczuciom. Na uwagę zasługuje również książka „Obudź w sobie olbrzyma” – Anthony’ego Robbinsa, zawierająca wiele praktycznych metod i technik pozwalających na efektywną pracę z ludzką psychiką. Oczywiście w księgarniach można znaleźć dużo więcej ciekawych propozycji poruszających tematykę rozwoju osobistego i motywacji, dlatego warto na bieżąco śledzić nowości wydawnicze w tym zakresie.

Czy czytanie książek o rozwoju osobistym może zmienić nasze życie?

Samo czytanie automatycznie nie zmieni naszego życia, ponieważ aby je zmienić trzeba przede wszystkim umieć przełożyć zdobytą wiedzę na konkretne czyny. Pomocne w tym będą szczególnie książki zawierające praktyczne ćwiczenia przeznaczone do samodzielnego wykonania w domu. Przykładem takich ćwiczeń może być sporządzenie listy wymarzonych celów wraz z określeniem ich ważności albo ćwiczenia umysłowe mające pomóc nam odzyskać równowagę po stresującym wydarzeniu. Czasami zadania zamieszczone w książkach są bardziej złożone i wymagają podjęcia konkretnych zmian w życiu prywatnym lub zawodowym. Wykonywanie wszystkich proponowanych ćwiczeń jest jednak bardzo ważne, aby przełamać dotychczasowe schematy i odmienić swoje życie.

Motywacyjne książki o rozwoju osobistym to zatem świetny sposób na rozwijanie indywidualnych kompetencji interpersonalnych oraz świadome wdrażanie rewolucyjnych zmian do swego życia, dzięki którym będziemy mogli bez problemu zrealizować nawet bardzo ambitne cele.

Udostępnij