Lifestyle

Wysokiej klasy filtry do oczyszczaczy powietrza

Wysokiej klasy filtry do oczyszczaczy powietrza

Coraz częściej w domach stosowane są oczyszczacze powietrza. Do wyboru są urządzenia o różnej wielkości i z ciekawymi funkcjami. W każdym z nich znajdują się specjalne filtry, które pochłaniają zanieczyszczenia i zatrzymują je wewnątrz. Bardzo ważna jest regularna ich wymiana, aby urządzenie działało sprawnie.

Oczyszczacze powietrza

System oczyszczaczy powietrza jest prosty, powietrze jest zasysane, przepuszczane przez jeden lub więcej filtrów umieszczonych w urządzeniu, a następnie odprowadzane jest czyste powietrze. Aby oczyszczacz powietrza skutecznie usuwał szkodliwe cząstki, powinien być wyposażony w filtr HEPA. Dlatego bardzo ważne jest wybranie urządzenia, które rekomendowane jest przez specjalistów. Tanie oczyszczacze działają najczęściej mało skutecznie, a złej jakości filtr nie pochłania praktycznie żadnych zanieczyszczeń.

Filtry do oczyszczaczy powietrza

Filtry oczyszczaczy powietrza HEPA dzielą się na klasy od H1 do H17. Im wyższa liczba, tym mniejsze cząsteczki filtry są w stanie przechwycić. W ostatnich miesiącach popularność zyskały modele klasy H13 i H14. Filtrują one 99,9% cząstek stałych z powietrza. Jednak są one montowane głównie w profesjonalnych systemach oczyszczaczy powietrza stosowanych w bardzo dużych pomieszczeniach.

Dlaczego trzeba wymieniać filtry w oczyszczaczu powietrza?

Powietrze jest pełne niewidocznych lub drobnych cząstek, takich jak pył, roztocza i kurz. Aby odfiltrować wszystkie te częściowo szkodliwe dla zdrowia substancje z powietrza i zadbać o zdrowy klimat w pomieszczeniach, nowoczesne oczyszczacze powietrza wykorzystują filtry drobnoziarniste. Im więcej pyłków, alergenów, kurzu i wszystkich innych cząstek stałych znajdzie się w filtrze, tym mniej może on wchłonąć. Zasadniczo filtr jest jak worek do odkurzacza, w pewnym momencie jest pełny i wymaga wymiany. Jeśli się tego nie zrobi, to urządzenie nie będzie działać efektywnie, a filtr może rozproszyć jeszcze więcej zanieczyszczeń do powietrza.

Wysokiej jakości oryginalne i zamienne filtry do oczyszczaczy powietrza można kupić bez wychodzenia z domu online: https://filterbank.pl/pl/c/Filtry-do-oczyszczaczy-powietrza/13

Jak często należy wymieniać filtr oczyszczacza powietrza?

Zwykle mówi się o regularnej wymianie filtra, ale jak często należy to robić. Jeśli urządzenie dużo pracowało lub powietrze było szczególnie zanieczyszczone, należy je częściej wymieniać. Na częstotliwość wymiany wpływa: – stopień zanieczyszczenia powietrza – czas pracy urządzenia – ilość oczyszczanego powietrza (wielkość pomieszczenia) – wybrany poziom mocy urządzenia – rozmiar filtra. Najczęściej producent zaleca wymianę co 6 miesięcy. Dobrze jest jednak zapoznać się ze specyfikacją i przeczytać dokładnie instrukcję.

Wymiana filtrów do oczyszczaczy powietrza – o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim trzeba wyłączyć urządzenie i odłączyć go od zasilania. Nie wolno używać ostrych przedmiotów do otwarcia. Nie należy także używać mokrych ściereczek do czyszczenia, gdyż może to spowodować uszkodzenie elektroniki. Należy zastosować odpowiedni filtr zastępczy zgodnie z zaleceniami producenta, a środki czyszczące powinny być stosowane wyłącznie zgodnie z wyraźnym zaleceniem w instrukcji.

Udostępnij