Wiele osób zastanawia się, na czym polega dofinansowanie na zakup auta elektrycznego i kiedy przysługuje. Obecnie coraz więcej osób korzysta z tego. Warto dowiedzieć się, jak wygląda dopłata do samochodu elektrycznego.
Dofinansowanie do auta elektrycznego
Co ciekawe, obecnie około 61% rodaków deklaruje chęć bycia posiadaczem samochodu elektrycznego. Wynika to z sondażu przeprowadzonego przez platformę analityczno-badawczą UCE Research. Jednakże w niektórych przypadkach, podstawową przeszkodą, która stoi na drodze do zrealizowania tych planów, jest bardzo wysoka cena elektryków. Do tego trzeba doliczyć szalejące ceny za prąd. Według szacunków prąd ma w najbliższym roku podrożeć nawet 3-krotnie. Jest to bardzo problematyczna sytuacja. Dlatego coraz więcej osób liczy na dopłatę do samochodu elektrycznego. Warto dowiedzieć się, jakie są wymagane dokumenty w przypadku takiego dofinansowania. Co ciekawe, sprzedaż samochodów elektrycznych cały czas rośnie. W 2021 r. zarejestrowano w Europie około 180 tysięcy takich aut. Oznacza to spory wzrost w stosunku do poprzedniego roku. W 2022 r. będzie jeszcze więcej takich aut. Liczba ta może wzrosnąć nawet do 250 tysięcy.
Przeczytaj również https://ectacoinc.pl/na-czym-polega-inwestowanie-malych-kwot/
Dlaczego warto postawić na kupno samochodu na prąd?
Wiele osób zastanawia się, jakie są korzyści z podróżowania samochodem elektrycznym. Warto tutaj powiedzieć o analizie ekspertów z platformy analityczno-badawczej UCE Reserach. Okazuje się, że w naszym kraju zwolenników takich ekologicznych pojazdów jest prawie dwa razy więcej niż ich przeciwników. Pośród zalet aut napędzanych na prąd przeważnie wymienia się niskie koszty eksploatacji. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że poprawnie eksploatowana bateria wytrzyma co najmniej 10 lat. Ponadto koszt ich ładowania jest o wiele mniejszy niż przeciętny wydatek w czasie tradycyjnego tankowania na stacji benzynowej. Jednakże przez kryzys energetyczny w Europie wiele może się zmienić w tej kwestii. Warto jednak wiedzieć, że w czasie ładowania auta elektrycznego można skorzystać np. z własnej instalacji fotowoltaicznej, co pozwala znacząco redukować koszty. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno samochodu elektrycznego. Dopłata do niego finansowana przez państwo jest powszechnie dostępna.
Wiele osób zastanawia się, jakie są założenia programu „Mój elektryk”. Okazuje się, że pomimo wielu korzyści płynących z zakupu auta elektrycznego, jego najistotniejszą wadą jest cena, która nierzadko przekracza możliwości finansowe człowieka. Niestety obecnie wiele osób nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Jednakże sporym udogodnieniem okazuje się nowa odsłona programu dopłat do aut napędzanych na prąd. Nowa dopłata do samochodu elektrycznego uruchomiona została w poprzednim roku. Co istotne, ten nowy typ dofinansowania na samochody elektryczne ma szansę zatrzeć porażkę pierwszej edycji programu z połowy 2020 r., która poprzez nieatrakcyjne dla beneficjentów warunki nie wzbudziła praktycznie żadnego zainteresowania. Nowa edycja jest o wiele lepsza. Warto się z nią zapoznać.
Przeczytaj też czym jest leasing komputerów