Biznes

Czy praca w Kanadzie się opłaca?

Czy praca w Kanadzie się opłaca?

Polacy bardzo często wyjeżdżają nie tylko do Stanów Zjednoczonych i Anglii, ale również do Kanady. Emigracja zarobkowa naszych rodaków wynika z kilku kluczowych czynników, które dokładnie opisano w niniejszym artykule. Dzięki nam dowiedzą się Państwo, czy przeprowadzka do Kanady w rzeczywistości jest dobrym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia.

O czym należy pamiętać?

Przeprowadzka do Kanady jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż wyjazd do krajów UE. Jeżeli chodzi o samo wynagrodzenie to jest ono bardzo różne i w dużym stopniu zależy od posady i regionu. Polscy pracownicy wbrew pozorom mogą liczyć na naprawdę dobre pensje i dogodne warunki pracy. Jeżeli interesuje Państwa praca w Kanadzie, to warto oczywiście poznać język angielski.

Dla kogo praca w Kanadzie jest dobrym wyborem?

Kanadyjscy przedsiębiorcy bardzo ochoczo zatrudniają zagranicznych pracowników. Wynika to oczywiście z niżu demograficznego, który jest nie tylko w Kanadzie. Nawet osoby bez wykształcenia i doświadczenia mogą znaleźć dobrze płatną pracę. Na zatrudnienie mogą liczyć przede wszystkim pracownicy budowlani. Identycznie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o pracowników w przemyśle produkcyjnym. Polacy bardzo często odnajdują atrakcyjną pracę w transporcie i wymagającym sektorze usług. Fachowcy budowlani rocznie mogą zarobić nawet od 20 000 do 40 000 CAD.

Czy praca w Kanadzie się opłaca?

Zarobki w Kanadzie są dość wysokie. Nawet osoby na najniższych stawkach mogą bez problemu miesięcznie zarobić około 2 000 CAD. Dzięki takim zarobkom będzie można odłożyć nieco gotówki. Pamiętać należy jednak o tym, że w Kanadzie jest znacznie drożej niż w Polsce. Na szczęście nawet samotna osoba przy minimalnych zarobkach bez problemu się utrzyma. Jeżeli chodzi o koszty życia, to zależą one od prowincji.

Szybka paczka do Kanady – co trzeba wiedzieć?

W Polsce znaleźć można wiele firm kurierskich, które wysyłają paczki do Kanady. Wysyłanie paczek do Ameryki Północnej nie jest tanim wydatkiem, dlatego też warto skorzystać z usług doświadczonych firm, które oferują konkurencyjne ceny. Dobry przewoźnik jest w stanie dostarczyć paczkę do Kanady nawet w kilka dni. Dużym zainteresowaniem cieszy się nie tylko eksport, ale również import paczek. Tradycyjna paczka do Kanady może dotrzeć nawet w 2-3 dni robocze. Do pokonania jest około 7000 km. Pamiętać należy jednak o tym, że Kanada jest dość rozległym krajem. Jeżeli paczka adresowana jest do mało znanej miejscowości to transport może wydłużyć się nawet do tygodnia.

Czego nie można wysyłać do Kanady?

Paczka do Kanady nie może zawierać wosku, monet, pierza oraz wyrobów alkoholowych. Do zakazanych przedmiotów należy zaliczyć również wszystkie materiały łatwopalne i wybuchowe. Wiele firm kurierskich zakazuje również wysyłki papierosów i roślin. Zakazany jest także przewóz żywych zwierząt oraz futer/skór. Kurierzy mogą odmówić również przetransportowania biżuterii i zegarków. Identyczne zasady występują, gdy chcemy importować wymienione przedmioty z Kanady do Polski. Pamiętać należy o tym, że lista zakazanych przedmiotów może się zmieniać, dlatego też warto śledzić rynek.

Udostępnij