Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Transport z Chin do Polski – która droga jest najtańsza?

1 września 2022 Transport z Chin do Polski - która droga jest najtańsza?


Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności, jaką jest importowanie towarów z Chin. Istnieje także platforma zakupowa, na której można kupować produkty bezpośrednio z tego kraju, ale nie każdy korzysta z takiej formy. Wiele osób preferuje zakupy od polskiego przedsiębiorcy, który wcześniej przywiózł i sprawdził towar.

Import towarów z Chin

Chiny to olbrzymi kraj, który oferuje wiele nowatorskich rozwiązań. Obserwując dokładnie ten rynek, można znaleźć wiele ciekawych towarów, które ułatwiają życie. Dodatkowo są one znacznie tańsze. W Polsce wielu przedsiębiorców zajmuje się importowaniem towarów z Chin – transport z Chin do Polski jest z roku na rok coraz popularniejszy.

Są to drobne lub większe przedmioty codziennego użytku. Najczęściej sprzedawane są różnego rodzaju akcesoria RTV, odzież, produkty dla zwierząt, do domu i ogrodu. Wiele osób boi się kupować towary z Chin, gdyż myślą, że są one słabe jakościowo. Jednak nie zawsze tak jest. Coraz więcej polskich firm przywozi wysokiej jakości produkty, które spełniają wszelkie wymogi, a ich jakość potwierdzona jest certyfikatami i atestami. Dużą zaletą tego typu produktów jest cena.

Transport z Chin do Polski

Wielu przedsiębiorców importuje towary do Polski drogą morską. Do wyboru jest jeszcze transport lotniczy i kolejowy. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Jeśli chodzi o najszybszą formę transportu, to oczywiście jest to transport lotniczy. Towar może być przywieziony nawet w 5 dni z Chin do Polski. Jednak cena jest dość wysoka. Z takiej opcji korzystają firmy, które importują drogie i delikatne przedmioty lub te, z krótką datą przydatności. Nieco tańszy jest transport kolejowy, który zajmuje około 10 do 14 dni. Ta opcja jest stosunkowo najrzadziej wybierana, jednak warto wiedzieć, że jest takie rozwiązanie, które umożliwia przywóz towarów wokoło dwa tygodnie w sposób bezpieczny. Jak już wcześniej zostało wspomniane, najczęściej wykorzystuje się transport morski. Jest to najtańsza forma przewozu, a zarazem najdłuższa. Najczęściej przywóz towaru zajmuje około miesiąca. Ten czas może się wydłużyć nawet do 6-8 tygodni, jeśli zajdą jakieś niespodziewane okoliczności.

Co warto transportować z Chin do Polski?

Konkurencja na rynku w każdej branży jest duża, jednak zawsze znajdą się odbiorcy danego towaru. Na pewno biorąc się za transport towarów z Chin do Polski, należy dokładnie przemyśleć, jakie produkty mogą się szybko sprzedać. Nie należy wybierać niskiej jakości towarów, które psują się w ciągu kilku tygodni, a do tego nie wyglądają okazale. Każda osoba importująca z Chin powinna zdecydować się na certyfikowane produkty wysokiej jakości. Oczywiście należy pamiętać o towarach, które są niedopuszczone do handlu na rynku polskim i europejskim. Warto zapoznać się z regulaminem i rozporządzeniem, w którym wypisane są dokładnie i szczegółowo zabronione towary. Niedotrzymanie tych warunków może skutkować nałożeniem bardzo wysokiej kary i konfiskatą przesyłki. Przed podpisaniem umowy z chińskim dostawcą dobrze jest zamówić próbki towaru i sprawdzić, czy są one zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.

Redakcja ectacoinc.pl

Nasi specjaliści to wykwalifikowani eksperci w dziedzinach biznesu, nauki, rozwoju osobistego, lifestyle, marketingu i finansów. Z pasją i profesjonalizmem tworzą artykuły, które dostarczają cennych informacji i inspiracji, pomagając czytelnikom w zdobywaniu wiedzy i osiąganiu sukcesów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać kurtkę roboczą
Rejestracja firmy w Czechach
Sprzątanie szpitala - jaka powinna być częstotliwość?

Jesteś zainteresowany reklamą?