Biznes

Budowanie pozycji marki w sieci. W jaki sposób zadbać o widoczność swojej strony w wyszukiwarce?

Budowanie pozycji marki w sieci. W jaki sposób zadbać o widoczność swojej strony w wyszukiwarce?

Pozycjonowanie stron internetowych to temat rzeka, o którym moglibyśmy opowiadać godzinami. Dzisiaj postaramy się w dość skrótowy sposób wyjaśnić w jaki sposób pozycjonowanie przyczynia się do zdobywania kolejnych Klientów, a także, jak pozwoli Ci na zwiększenie widoczności Twojej marki. Jeżeli jesteś ciekawy i chcesz poznać odpowiedzi na swoje pytania, dotyczące skutecznego marketingu internetowego, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Pozycjonowanie strony WWW pozwoli Ci zdobyć nowych Klientów

Bardzo ważną zaletą pozycjonowania jest fakt, że dzięki odpowiednim działaniom możemy dotrzeć do określonej grupy docelowej. W jaki sposób? Pozycjonowanie organiczne umożliwia pozyskiwanie Klientów z grupy, która może być realnie zainteresowana Twoimi usługami czy produktami. W działaniach pozycjonerskich chodzi bowiem nie o to, aby internauci trafili na Twoją stronę, ale aby skłonić ich do wykonania odpowiednich kroków, takich jak dokonanie zakupu.

No dobrze, ale w jaki sposób to się właściwie dzieje? Jak wyszukiwarka Google znajduje strony, które pasują do zapytań użytkowników? Cały proces odbywa się tak naprawdę na zasadzie dopasowywania słów kluczowych. Przykładowo wpisując w wyszukiwarkę hasło „agencja marketingowa”, Google wyświetli listę pasujących wyników w kolejności od najtrafniejszych. Google wyszukuje zaindeksowane przez siebie strony WWW i dobiera te, które zawierają wpisane przez Ciebie słowa kluczowe. Aby Twoja strona mogła znaleźć się na takiej liście, musi zostać wobec tego zaindeksowana przez roboty Google. Oprócz tego musi również być odpowiednio zaprojektowana pod względem nawigacji oraz „godna zaufania”.Jak zwiększyć swoją pozycję w Google dzięki prowadzeniu firmowego bloga?

Prowadzenie bloga firmowego to jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie widoczności swojej marki w sieci. Dlaczego? W obrębie bloga możesz umieszczać różnego rodzaju artykuły naszpikowane interesującymi Cię frazami kluczowymi. Dzięki temu ściągniesz na swoją stronę WWW osoby, które będą poszukiwały odpowiedzi na konkretne pytania związane z Twoją branżą. Publikując regularnie wartościowe artykuły, nie tylko zbudujesz swój ekspercki wizerunek oraz będziesz mieć większe szanse na prześcignięcie konkurencji, ale również pozwoli zwiększyć ruch na stronie. Dzięki sekcji blogowej na swojej stronie WWW możesz również pozyskiwać wartościowe linki oraz wzmianki zarówno od podobnych firm, jak i potencjalnych Klientów czy osób zainteresowanych tematyką Twoich wpisów. Jednym słowem – blog to zupełny must have każdej firmy, która chce dotrzeć do większej ilości odbiorców.

Pozyskiwanie Klientów dzięki pozycjonowaniu to długotrwały, aczkolwiek niezwykle skuteczny proces

Właściciele stron internetowych, szukający usług pozycjonerskich u freelancerów czy w profesjonalnych agencjach marketingowych bardzo często zadają jedno pytanie – kiedy będą widoczne efekty? Możemy Cię teraz rozczarować, ale nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, ponieważ pozycjonowanie to dość długotrwały proces. Działania z tego zakresu wykonuje się nieprzerwanie co miesiąc, a problem polega na tym, że na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć efekty. Jeżeli jednak spojrzysz na raport sporządzony z kilku albo nawet kilkunastu kolejnych miesięcy zorientujesz się, że liczba nowych Klientów oraz osób odwiedzających Twoją stronę stale wzrasta. Gwarancją uzyskania widocznych efektów jest wybór odpowiednich specjalistów, którzy poradzą sobie z każdym wyzwaniem https://www.ibif.pl/oferta/pozycjonowanie. Konieczna jest bowiem zarówno przemyślanie ułożona strategia jak i dobrze działająca strona, która tę strategię będzie mogła wypełnić. Oprócz tego specjaliści powinni zająć się szczegółową optymalizacją witryny pod każdym kątem, a także sporządzaniem dokładnych raportów, potwierdzających skuteczność działań.

Wybierając doświadczony zespół profesjonalistów, możesz być pewien, że Twoja strona internetowa zyska jeszcze lepszą pozycję na listach wyszukiwarki Google, trafiając tym samym do znacznie większej liczby potencjalnych Klientów, a co za tym idzie – zwiększając Twój zysk.

Udostępnij