Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Bilans Biuro Rachunkowe Poznań

26 października 2022 Bilans Biuro Rachunkowe Poznań


Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe jest podmiotem gospodarczym świadczącym usługi na podstawie umowy na rzecz innych podmiotów gospodarczych, instytucji, organizacji oraz osób fizycznych. Do głównych zadań biura należy:

 • wyręczanie klienta w zakresie jego obowiązków finansowo-księgowych
 • doradza klientowi w zarządzaniu finansami
 • dokonuje analizy ryzyka finansowego
 • sporządza różnego rodzaju deklaracje, raporty i analizy finansowe
 • prowadzi księgi rozchodów i przychodów
 • sporządza rozliczenia i raporty do ZUS
 • prowadzi ewidencję środków trwałych
 • przeprowadza audyty i analizy sytuacji finansowej
 • tworzy wnioski kredytowe

Bilans-biuro rachunkowe Poznań

Biuro rachunkowe poznań jest jedną z najstarszych firm tego typu działających na krajowym rynku finansowym. Obecnie obsługuje prawie 400 firm, w tym ponad 150 spółek z o o., z czego ponad 20 z rocznym obrotem powyżej 10 mln zł. Zakres działań to nie tylko współpraca w zakresie księgowości, ale także doradztwo dotyczące podejmowania korzystnych decyzji podatkowych, najlepszych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Biuro rachunkowe poznań podchodzi do każdego klienta indywidualnie i bierze pod uwagę jego szczególne potrzeby.

PODATKI

 • Audyt podatkowy przedsiębiorstwa
 • Ciągłe zmiany przepisów finansowych stwarzają potrzebę stałej weryfikacji rozwiązań podatkowych stosowanych w firmach. Biuro podatkowe poznań doradza jak je dostosować do obecnego stanu.
 • Dokumentacja cen transferowych
 • W związku z zainteresowaniem urzędów skarbowych transfer piercingiem konieczne jest przygotowanie dokumentacji cen transferowych, zgodnie z aktualnymi przepisami. Spowoduje to skuteczne wyeliminowanie ryzyka podatkowego.
 • Doradztwo podatkowe dla nowego przedsiębiorcy
 • Każdy przedsiębiorca, jeszcze przed rozpoczęciem działalności, musi podjąć decyzję o formie opodatkowania. Doradca podatkowy przedstawi możliwe scenariusze i pomoże wybrać właściwy, w świetle przyszłego rozwoju firmy.
 • Mimo uproszczeń procedury rejestrowania własnej działalności gospodarczej w ostatnich latach, przedsiębiorcy, którzy mają z tym do czynienia po raz pierwszy, mogą mieć pewne problemy. Takie określenia jak: forma opodatkowania, kody PKD, daty podlegania pod ubezpieczenia, a także ich charakter, dla początkujących mogą być niezrozumiałe. Także złożeniem wniosku o wpis do CEIDG oraz jego ewentualną aktualizacją zajmie się biuro rachunkowe poznań.
 • Następnym krokiem założenia działalności gospodarczej jest zarejestrowanie działalności do celów VAT. Wypełnienie formularzy podatkowych zgodnie z artykułami ustaw podatkowych, jest nie lada wyzwaniem, a konsekwencje źle wypełnionego dokumentu mogą być przykre. Jednak biuro rachunkowe poznań zapewnia sprawne przeprowadzenie rejestracji i dostarczenie urzędowi wszystkich niezbędnych dokumentów.
 • Doradztwo podatkowe online
 • Ciągłe zmiany przepisów podatkowych stwarzają wymóg zdobycia szybkich i rzetelnych informacji. Wymogi te spełnia biuro rachunkowe poznań. Szybkie i niezawodne wsparcie zapewniają konsultacje online, które odbywają się z wykorzystaniem najnowszych technologii komputerowych. Doradcy z wieloletnim doświadczeniem gwarantują najwyższą jakość doradztwa. Doradców podatkowych obowiązuje tajemnica zawodowa, stąd gwarancja pełnej poufności.

KSIĘGOWOŚĆ

Ewidencje księgowe prowadzone są w formie ksiąg rachunkowych. Dokumenty mogą być dostarczane w drogą elektroniczną, bądź w formie papierowej. Podatkowe książki przychodów i rozchodów, prowadzone są w ten sposób, aby stanowiły dokument umożliwiający sprawdzenie rozwoju i rentowności firmy, a nie tylko obowiązkiem wynikającym z ustawy.

KADRY I PŁACE

Comiesięczne rozliczenia finansowe dotyczące pracowników firmy zajmują sporo miejsca w działaniach księgowości w każdej firmie. Przepisy ulegają ciągłej zmianie i trudno czasem zorientować się, czy i w jakim stopniu dotyczą one naszego przedsiębiorstwa. Aby uniknąć pomyłek, lepiej jest powierzyć obsługę kadr i płac doświadczonym pracownikom biura rachunkowego. Świadczenia są w pełni bezpieczne i prowadzone zgodnie z aktualnymi wymogami ustawowymi, a także planem biznesowym przedsiębiorstwa. Listy płac na podstawie dokumentów osobowych, rozliczenia czasu pracy i ewentualnych zwolnień lekarskich pracowników. Sporządzane są także dekoracje rozliczeniowe ZUS. Akta prowadzone są w formie elektronicznej lub tradycyjnej, papierowej.

ROZLICZENIA Z PFRON

Każdy pracodawca zatrudniający powyżej 25 osób ma dokonywania miesięcznych wpłat na PFRON. Wysokość sumy obliczana jest na podstawie stosunku liczby osób zatrudnionych na pełen etat do liczby osób zatrudnionych jako niepełnosprawne. Zgodne z aktualną ustawą i terminowe rozliczenia zapewnia biuro rachunkowe poznań.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ectacoinc.pl

Nasi specjaliści to wykwalifikowani eksperci w dziedzinach biznesu, nauki, rozwoju osobistego, lifestyle, marketingu i finansów. Z pasją i profesjonalizmem tworzą artykuły, które dostarczają cennych informacji i inspiracji, pomagając czytelnikom w zdobywaniu wiedzy i osiąganiu sukcesów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać kurtkę roboczą
Rejestracja firmy w Czechach
Sprzątanie szpitala - jaka powinna być częstotliwość?

Jesteś zainteresowany reklamą?